Семейный юрист

familia.org.ua

Аліменти за законом

юридический дом Елены Швалюк

Чоловік і жінка мають рівні права по відношенню до дитини, проте  переваги отримує той, хто юридично грамотніший

Жінка часто присвячує себе вихованню дітей, у зв’язку з чим не залишається часу на заробляння грошей і після припинення фактичних шлюбних відносин виникає цілком закономірне питання — як жити далі.

У сучасних реаліях України неможливо надавати правову допомогу за принципом «family offce» — популярної в США системи, що дозволяє комплексно обслуговувати сім’ї. Проте, законодавство в галузі сім’ї та шлюбу надає жінці широкий спектр можливостей.

Сьогодні, у зв’язку з ухваленням нового закону про посилення захисту прав дитини на належний утримання, жінці надається можливість не позбавляти батьківських прав батька дитини, а лише визначити місце проживання дитини з матір’ю. Таке рішення надасть можливість жінці безперешкодно виїхати за межі країни, пред’явивши прикордонній службі рішення, що набуло чинності.

Мною, як фахівцем та автором проекту NOTELIVE, проведено безліч процесів позбавлення батьківських прав у випадках, коли отримати дозвіл на виїзд дитини за кордон від другого батька не було можливим.

Закон, що погрожує не платнику аліментів, передбачає низку санкцій, які «паралізують» його по всіх напрямках і єдиних вихід – своєчасне звернення до суду з позовом про зменшення розміру аліментів, виходячи з наданих Сімейним кодексом підстав, наприклад наявність дітей від інших шлюбів, хвороба, догляд за непрацездатним.

Зменшення аліментів можливе у доказовій частині цивільного процесу, коли долучатися до матеріалів справи фіскальні чеки — докази утримання дітей у натуральній формі.

У випадках, якщо жінка з якою проживає дитина, вимагає лише виконання зобов’язань чоловіком, необхідно сказати, що батько має право звернутися до суду з позовом про усунення перешкод у вихованні дітей, а більше того, чоловік, який платить аліменти, має право контролювати їх цільове. витрачання саме на інтереси дитини.

Законодавець, ухваливши закон про посилення захисту прав дитини, позбавив можливості особи, з якої стягнуто через суд аліменти, «зупиняти виконавче провадження», у такому разі надається право боржника оскаржити дії виконавця у цивільному провадженні.

На первинній консультації проводитиметься аудит сімейно-шлюбних та спадкових правовідносин, визначається статус осіб, які мають відношення до конфліктної ситуації, визначається наявність майнових прав, вивчаються документи, внаслідок чого експерт – юрист надає поради, рекомендації, роз’яснення, виходячи із багаторічної практики.

Сформувавши пакет послуг за принципом «block chain», послідовний ланцюжок дій, можливо укладати угоди на надання правової допомоги щодо представництва інтересів довірителя в суді, у виконавчому провадженні, в органах опіки та піклування на основі довіреності з певними повноваженнями.

Актуальність проблеми утримання дітей у наші дні важко переоцінити. Звернувшись до фахівців «Юридичного Дому», ви зможете побачити своє життя як на долоні, маючи чітке уявлення про необхідні дії для досягнення реальних завдань у законодавчому руслі!

Елена

Швалюк

Юрист по семейным делам

Консультация юриста

Посетителей: 17
RU