Семейный юрист

familia.org.ua

Отсрочка от призыва по попечительству

юридический дом Елены Швалюк

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані на підставі п. 10 ст. 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» опікун особи, визнаної судом недієздатною 

Процедура опікунства, на підставі якої можна отримати відстрочку від мобілізації,  передбачає наступні  етапи

  1. Сбір документів для складання і подання зави в суд про визнання особи недієздатною, –

це паспорти, податкові номери, документ  про встановлення родинних відносин, довідка про  зарплату, медична документація,  довідка про перебування підопічної на обліку у психіатра, документи на помешкання, де проживає підопічна і потенційний опікун.

  1. Відкриття справи судом, і призначення першого судового слухання, на якому можуть проводитися підготовчі дії, за участю орган опіки і адвокатів підопічного і опікуна
  2. Направлення справи в експертну установу для участі у справі експерта
  3. В разі, якщо експерт визнає особу недієздатною, такою що не усвідомлює значення своїх дій і не може керувати ними, тоді справа повертається з заключенням – висновком експерта і відновлюється слухання справи в суді.
  4. Представник Органу опіки також запитує документи для формування опікунської справи і виходить в складі представників ТЦК до помешкання заявника, за наслідками складається Акт обстеження умов проживання.
  5. Також у складі комісії, запрошують опікуна для надання пояснень, на цьому етапі, як і на етапі складання заяви в суд, необхідно отримати від адвоката всі необхідні рекомендації, консультації, поради, що саме пояснювати і як саме себе поводити.
  6. В разі позитивного розгляду питання комісією, в суд направляється представником Орган опіки ПОДАННЯ
  7. Суд виносить Рішення на підставі зібраних доказів, зважаючи на висновок експерта і на подання органу опіки, учасниками можуть бути свідки процесу.

 

На кожному етапі, розумно залучити адвоката – досвідченого правника, аби уникнути поразки в суді і в органах опіки,  запис на первинну консльтацію проводиться за номером Т. +38 068 280 56 01

Елена

Швалюк

Юрист по семейным делам

Консультация юриста

Посетителей: 19
RU