Київ, 01032, вул. Жилянська, 107

Сімейний юрист

familia.org.ua

Виїзд дитини за кордон якщо батько не дає дозволу

юридичний дім Олени Швалюк

Згідно із законодавством, дозвіл-згода батьків на виїзд дитини за кордон (часто називають довіреністю), це Заява, яка містить інформацію про дитину, період та причину виїзду, що супроводжує особу та зобов’язання цієї особи стосовно дитини.

Процедура оформлення дозволу

Якщо дитина виїжджає з одним із батьків, такий дозвіл оформляється від імені батька, який залишається в Україні.

Якщо дитина виїжджає без супроводу обох батьків, заява-дозвіл оформляється від імені обох батьків.

Для оформлення згоди, потрібно дійти нотаріуса особисто, повідомити нотаріус умови виїзду (період, країна, супроводжуючі особи тощо), які нотаріус впише в спеціальний бланк.

Після чого батьки ставлять свій підпис, а нотаріус запевняє заяву.

прим. Якщо один із батьків, наприклад батько, знаходиться в іншому місці або за кордоном, він може оформити заяву в тому місці, де проживає в даний момент і переслати її поштою тій людині, яка супроводжуватиме дитину.

Завірений нотаріусом бланк є офіційним документом, який пред’являється при перетині кордону та є обов’язковим для того, щоб неповнолітня дитина могла виїхати з України та в’їхати на територію іншої країни.

Проблеми

Досить часто батьки дітей зловживають необхідністю наявності їх підпису під заявою про виїзд, використовуючи це як елемент шантажу (наприклад, замість відмови від аліментів), помсти чи методу “покарання” дружини з особистих мотивів.

Незалежно від того, чи обґрунтовані претензії батька чи суб’єктивні, розуміє він, що карає не дружину, а дитину, відсутність його підпису під нотаріально завіреною заявою, означає неможливість виїзду дитини за кордон.

Зверніть увагу!

Якщо хтось пропонує оформити документ нібито на нотаріальному бланку без підпису батька та/або без відвідування нотаріуса – це аферисти.

Такі бланки, це документи суворої звітності, які перевіряються електронним реєстром, а виїзд дітей за кордон контролюється СБУ.

Навряд чи можна знайти нотаріуса, готового сісти у в’язницю заради того, щоб саме Ваша дитина виїхала за кордон.

Як вивезти дитину за кордон, якщо батько не дає згоди

Ми займаємося отриманням дозволу на виїзд дитини за кордон понад 10 років та знаємо всі варіанти вирішення цієї проблеми.

У нашому арсеналі налічується не менше ніж п’ять гарантованих варіантів виїзду дитини за кордон при незгоді на це його батька.

Вибір варіанта залежить від сімейних обставин, причин виїзду, періоду виїзду, терміновості, наявності чи відсутності низки документів.

Гарантія перетину кордону дитиною

Наявність нотаріально завіреної заяви від обох батьків про те, що вони дозволяють дитині виїзд за кордон обов’язковий документ для того, щоб дитина могла перетнути кордон, але при цьому заява не зобов’язує прикордонників пропустити дитину.

В останній рік ситуація з перепусткою дітей через кордон посилилася.
В основному це пов’язано з тим, що в попередні роки нотаріуси запевняли заяви, в яких термін перебування дитини за кордоном та категорії країн для яких оформлявся дозвіл, могли мати найширший спектр. Такі заяви вже не проходять.

По-перше, тому що згідно із законом заява на виїзд дитини за кордон оформляється лише на одну поїздку. По-друге, тому що до формулювань зазначених у заяві, а також до самої технології оформлення, тепер потрібно підходити дуже уважно, оскільки будь-яка помилка може стати причиною відмови прикордонної служби в тому, щоб дитина могла виїхати за кордон.

Олена

Швалюк

Юрист у сімейних справах

Консультація юриста онлайн

Відвідувачів: 225
Запитайте зараз
Сімейний Адвокат
UK