Сімейний юрист

familia.org.ua

Стягнення аліментів на дитину

юридичний дім Олени Швалюк

Після розірвання шлюбу з чоловіком, чи практичного припинення стосунків із чоловіком, який став батьком дитини, жінки не поспішають подавати позов на аліменти. Аргументацією часто є те, що батько дитини не платитиме грошей або через свою неспроможність, або через свою підлість. Виявляючи нерішучість, великодушність чи гордість (мовляв мені від нього нічого не треба) мама тим самим прирікає дитину на бідність, якщо сама вона не буде працювати за двох.

Маючи багаторічний особистий досвід ведення сімейних, шлюбних, житлових та спадкових справ, наполегливо рекомендую всім мамам, які ще сумніваються: ОБОВ’ЯЗКОВО ПОДАЙТЕ ПОШКОВА НА АЛІМЕНТИ!

  • Позивачі, тобто жінки, мають пільги щодо судового процесу у таких справах, не сплачують державі збір.
  • Аліменти суд присуджує з дня надсилання Позовної заяви до суду, тобто чим раніше подали, тим більше отримали.
  • Суд може присудити грошову суму за період, що минув, якщо обґрунтувати той факт, що ви не могли знайти відповідача, але робили дії, щоб його знайти.
  • Розпорядником аліментів є мама, тобто та людина з ким проживає дитина.
  • Рішення відповідачем (тим, хто має платити аліменти) виконується  протягом 18 років, а якщо дитина буде навчатися, то поки що Вашому чаду не виповниться  23 роки.
  • Гроші можна просити як у відсотковому співвідношенні, так і у твердій сумі.
  • Як “компенсацію” за не виплачені аліменти можна отримати нерухомість!

 

А тепер кілька практичних порад, які необхідно застосовувати за деякий час до подання позову до суду.

Збирайте чеки

Щоб обґрунтувати суму аліментів, потрібні докази їх зібрати дуже просто: Не викидайте чеки! Зібравши чеки, Ви отримаєте суму витрат на місяць, тобто ви «не візьмете суму зі стелі». Більше чеків – більше суми. * про те що чеки має сенс збирати запитайте у адвоката

Подайте заяву до поліції

Подавши заяву до поліції/міліції про розшук відповідача ще до подання позову до суду, ви забезпечите підтвердження того, що не мали змоги знайти відповідача, і матимете право на стягнення грошей за попередній період.

Будьте методичні

Не витрачайте нерви і не переживайте, що ваші труди марні, майте терпіння. Після закінчення періоду протягом якого ви не отримуватимете аліменти, можлива кримінальна відповідальність для відповідача або отримання компенсації у формі нерухомості, що належить відповідачу.

Небагато арифметики

Прожитковий мінімум на дітей у середньому 1000 грн. * 12 місяців отримуємо = 12 000. Тисячу ви гарантовано можете стягнути, тому що менше суму присудити неможливо через закон. 12000х18років = 216000 грн. (двісті шістнадцять тисяч гривень) за 18 років (і це за найскромнішими підрахунками).

Юридична особливість

Якщо відповідач, ваш чоловік, батько вашої дитини, отримає від батьків у спадок квартиру або земельну ділянку або будинок, що стане його власністю, то на це майно може бути стягнуто стягнення за несплату боргу за аліментами. Тобто, правильно працюючи з питаннями щодо аліментів, від недбайливого та непорядного батька дитини  можна отримати не лише гроші, а й солідну нерухомість .

Олена

Швалюк

Юрист у сімейних справах

Консультація юриста

Відвідувачів: 86
UK