- Способи поділу майна
- Майно, що не підлягає розділу
- Розділ банківського вкладу
- Розділ іпотечної нерухомості
- Резюме
Сімейний кодекс визначає два способи поділу майна подружжя:
1. На підставі угоди подружжя
2. Шляхом судового рішення
Перший спосіб досить зручний у тому випадку, якщо сторони здатні домовитися між собою і не перебувають у стані конфлікту.
Для здійснення поділу майна на добровільних засадах необхідно звернутися до нотаріуса та викласти свої побажання, до кого з подружжя яке майно має відійти. Нотаріус підготує угоду на підставі поданих правовстановлюючих документів і розділить майно в тих частках, які були заявлені сторонами. Відповідно до Сімейного кодексу частки спільної власності подружжя мають бути рівними. Однак, якщо подружжя виявило бажання змінити розмір часток і обидві сторони згодні з таким рішенням, то нотаріус повинен врахувати це під час укладання угоди.
Другий спосіб поділу майна є актуальним у разі, якщо відсутня можливість у подружжя дійти взаємної згоди.
Єдино можливий варіант поділу в такому сулчаї – це звернення до судових органів. Підготовка позову до суду, збирання доказів у справі, розрахунок держмита заняття досить складне. Краще його довірити якісному фахівцю, який практикує в галузі сімейного права. Не маючи досвіду ведення подібних справ, можливо, не досягти бажаного результату. Судовий порядок поділу майна передбачає надання подружжю рівних часток. Зміна часток допускається лише тому випадку, якщо між сторонами було укладено шлюбний договір (контракт), який передбачає інші пропорції розділу. Цей документ має юридичну чинність лише в тому випадку, якщо він нотаріально засвідчений. Договір може бути укладений як до реєстрації шлюбу, і у період законного шлюбу. Для судового розгляду все майно необхідно оцінити у спеціалізованій оціночній організації.
Слід зазначити таке: поділ майна то, можливо зроблено на момент розірвання шлюбу, але цей факт перестав бути обов’язковим. Подружжя може бути у зареєстрованому шлюбі та виявити бажання розділити спільну власність.
Майно, що не підлягає поділу
1. Нажите подружжям до реєстрації шлюбу.
2. Речі особистого користування: предмети одягу, взуття. Коштовність та хутра не є особистими речами, а відносяться до предметів розкоші. Відповідно, повинні ділитися між сторонами.
3. Речі, куплені спільні гроші дітям. Наприклад, комп’ютер або дорогий музичний інструмент. Також не діляться вклади на ім’я дитини.
4. Категорія речей, придбана чоловіком за безоплатними угодами. Наприклад, квартира, яку подарували одному з подружжя. Крім предметів, отриманих у дарунок, не підлягають поділу та успадковані речі. Якщо ви отримали у спадок від родича ті чи інші предмети, права, у разі розірвання бака таке майно не підлягає розділу.
Крім зазначених вище, способів безоплатного придбання власності є й інші можливі варіанти. Наприклад, приватизоване з державної чи муніципальної власності житло. Така житлова площа також не ділиться. Або земельну ділянку, придбану у власність безкоштовно із державних, муніципальних земель. Така ділянка, отримана чоловіком на безоплатній основі, не може бути поділена у разі розлучення.
Якщо річ є неподільною, то вона підлягає віднесенню до одного з подружжя, а другому має бути надана рівноцінна грошова компенсація.
Кожен випадок поділу спільного майна має свої особливості та тонкощі.
Для досягнення максимально швидкого бажаного результату, звертайтеся до нас, ми візьмемо на себе всю роботу, пов’язану з розділом спільної власності.