Семейный юрист

familia.org.ua

Разрешение на встречу с ребенком

юридический дом Елены Швалюк

Навіть після розірвання шлюбу більшість чоловіків відчувають потребу та обов’язок бачити свою дитину, але часто перешкодою цьому стає колись близька і рідна людина – мати дитини і тепер уже колишня дружина.

Мати дитини може претендувати на більше:

  • аліменти на дитину
  • аліменти на свій зміст, на тій підставі, що з нею проживає дитина
  • отримати дозвіл через суд на виїзд дитини за кордон

На що має право батько

Батько має всі рівні права, як і мати, така норма закріплена в Сімейному кодексі України. Кодекс дозволяє без обмежень спілкуватися з дитиною, за винятком випадків, коли таке право обмежено законом.
Жінка, з якою проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні.

Якщо вичерпані цивілізовані методи вирішення конфлікту, такі як усна домовленість, письмова домовленість про способи виховання та зустрічей з дитиною, тоді батько звертається до служби у справах дітей та подає заяву, в якій просить визначити порядок виховання та спілкування з дитиною.

На практиці органи опіки та піклування настійно рекомендують звернутися до суду, і після відкриття судового провадження, як треті особи, надають у судовому засіданні висновок про можливість задовольнити вимоги заявника позивача.

Як правило, слухання справи зводиться до того, щоб були забезпечені інтереси дитини.

Сину особливо необхідне спілкування з батьком, оскільки батько прищеплює синові всі найкращі якості, властиві справжньому чоловікові: справедливість, надійність, мужність, сила волі та характеру.

Що визначає суд

Суд визначає способи участі батька у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування батька з дитиною музеїв, виставок, циркових вистав, дитячих театрів, проведення відпускного періоду).

Суд, при ухвалі рішення, враховує досить багато факторів, таких як вік дитини, стан здоров’я, дитини, поведінка та характеристика батьків, а також низка інших обставин, які мають важливе значення для винесення рішення.

В інтересах дитини, через подання позовної заяви, можливо просити суд визначити місце проживання дитини з батьком, враховуючи при цьому численні фактори, які супроводжують насамперед і лише інтереси дитини.

Позовна заява

Для грамотної складеної та поданої до суду позовної заяви ми рекомендуємо заздалегідь зв’язатися з нами для того, щоб спільно підготувати необхідні аргументи та документи, які забезпечать позитивний результат.

Елена

Швалюк

Юрист по семейным делам

Консультация юриста

Посетителей: 23
RU