Київ, 01032, вул. Жилянська, 107

familia.org.ua

Розірвання шлюбу, розлучення

юридичний дім Олени Швалюк

У Сімейному кодексі закріплені такі способи розірвання шлюбу (розлучення):

  1. Через органи виконавчої влади чи РАГСу
  2. Шляхом звернення до суду

Перший спосіб прийнято вважати більш простим, але його можна використати лише у випадку якщо в сім’ї немає дітей, обидві сторони погодили розлучення та відсутні суперечки, наприклад, щодо майна, нерухомості тощо.

Для звернення до РАГС мають бути дотримані дві істотні умови:

  • Згода розірвання подружніх відносин обох сторін. Відповідно, подружжя повинні особисто бути присутніми при складанні заяви. 
    * у разі відсутності можливості одного з них особисто приїхати до РАГСу з підпис повинен завірятися нотаріально
  • У подружжя не повинно бути дітей. Інтереси дітей завжди пріоритетні, і визначення місця проживання дитини може розглядатися тільки в суді.

Існують можливості розлучитися в РАГСі за відсутності добровільної згоди другого чоловіка, якщо він:

  1. Визнаний померлим або безвісно відсутнім (у такій ситуації обов’язково до заяви про розлучення додати рішення суду).
  2. Або засуджено (необхідно надати копію вироку суду).

У решті випадків припинити сімейні відносини можна тільки шляхом звернення до суду.

Цей процес займе більш тривалі терміни, якщо сторони заявлять додаткові вимоги, наприклад, сторони можуть заявити про встановлення аліментів на дітей або скласти позов про поділ майна. Однак, якщо подружжя зацікавлене у максимально швидкому розлученні, додаткові вимоги краще оформити окремими позовами. Також і сам суддя має право відкласти розгляд справи, коли один із подружжя проти розриву сімейних відносин. Цей термін не може перевищувати 3 місяці. Така перерва необхідна, щоб у сторін була можливість вирішення протиріч та збереження сім’ї.

Для звернення до суду необхідно підготувати відповідну позовну заяву.

Для складання заяви звертайтеся до мене як до досвідченого сімейного адвоката (читайте історії успіху). Я не лише підготую позов, а й додам суттєві докази у справі. Тільки грамотний юрист відповідної спеціалізації здатний захистити ваші права гідним чином.

Як грамотно скласти позовну заяву

Актуальність проблеми полягає у тому факті, що не кожна жінка, яка ініціює розлучення, спочатку заручається юридичною допомогою та необхідними знаннями. І даремно! Не варто піддаватися емоціям, ризикувати власними інтересами, сподіваючись на чоловіче благородство. В результаті можна опинитися і без чоловіка, і без майна.

Відомий письменник А. Хейлі дуже тонко помітив, що ” саме погане в подружжю виявляє шлюб, що розпадається” .

Коли збереження подружніх стосунків стало неможливими, неважливо з якої причини, похід до РАГСу та/або до органу правосуддя стає неминучим.

Наївно вважаючи, що суд завжди буде найгуманнішим і незмінно справедливим, жінка ще не здогадується, що може йти за необдуманою правовою поведінкою. Щоб не напоротися на підводне каміння, а іноді й величезні рифи, приховані в океані норм і правил чинного законодавства, слід врахувати корисні поради та рекомендації.

Позовна заява – що писати

Якщо в період спільного життя подружжю пощастило нажити майно та дітей, які ще не встигли досягти віку повноліття, розірванням шлюбу та всіма супутніми питаннями займатимуться судові органи.

У заяві слід зазначити правильне найменування суду та його адресу, своє прізвище, повне ім’я та по батькові, контактні телефони. Далі, навести аналогічні відомості про чоловіка. Заявниця називається позивачкою, чоловік – відповідачем.

Під словом «заява», розташованому в центрі тексту, потрібно лаконічно викласти суть проблеми, що виникла, і своє прохання, не забуваючи послатися на наявність дітей, дату їх народження, спільному з дітьми проживання. Надалі, коли позов буде передано до суду, багато обставин неодноразово коригуватимуться і уточнюватимуть. У початковому тексті мають бути викладені лише юридично значущі обставини.

Нажите в шлюбі майно, у тому числі рухоме та нерухоме, слід перерахувати в заяві в списку, оцінивши кожну річ на свій розсуд. Якщо відповідач не погодиться з цінами, це буде його турбота та проблема. Йому доведеться розщедритися на товарознавчу експертизу.

Істотне та важливе значення має сума державного мита, розмір якого залежатиме від ціни позову. Розрахунок провадиться від 1/2 вартості всього майна, перерахованого в заяві. Іноді для жінки, котра залишилася без грошей, але з дітьми на руках, цим фактором перекривається доступ до правосуддя. Однак не варто зневірятися! З урахуванням конкретних обставин, суддя має право розстрочити чи відстрочити сплату держмита. Щоб скористатися таким правом, краще додати до позову окрему заяву з проханням звільнити від зазначених витрат.

Не варто у заяві розписувати всі перипетії своїх стосунків із чоловіком. Потрібно берегти час та нерви судді, пам’ятати, що він теж людина, перед якою проходять сотні та тисячі аналогічних ситуацій. Крім того, багатослівність може мати найшкідливіші наслідки. Не знаючи юридичних тонкощів, заявники часто розміщують у тексті інформацію, що містить правові аспекти. Таким «подарунком» неодмінно скористається противник та її адвокат.

Грамотно складена та коректно запущена в роботу позовна заява – це той фундамент, на якому відстоюватимуться ваші інтереси.
Щиро рекомендуємо не відчувати долю, пішовши шляхом найменшого опору – завантажити типовий позов і замінивши прізвище відправити заяву поштою. Кожна ситуація – індивідуальна, отже, і кожен позов – індивідуальний. Крім того, сама процедура подання позовної заяви, підтвердження її реєстрації, призначення судового процесу, підготовка документів, присутність на судовому процесі… і подальший комплекс процедурних дій вимагають як мінімум досвіду. Якщо розлучення для вас не щоденна рутина не варто думати, що інша сторона дурніша за вас. Вартість роботи з підготовки позову, який ляже в основу позитивного для вас рішення, мізерна в порівнянні з вартістю майна, яке ви можете втратити внаслідок неправильних дій.
Нам неодноразово доводилося “витягувати” дуже складні ситуації, коли безграмотний самостійні твір і подання позовної заяви призводила до загрози повної втрати майна. Крім того, беручись за складання позовної заяви,  ми гарантуємо виграш у суді!

Заходи правової передбачливості

Копія поданої позовної заяви буде обов’язково направлена ​​відповідачу, у якого з’явиться час на дії у відповідь. Щоб чоловік не зміг швидко позбутися майна, не слід, як кажуть, йти англійською. Бажано заручитися письмовими та іншими доказами того, що вказане в заяву майно дійсно набувалося у шлюбі та було на момент припинення спільного життя. Для цього можна скористатися фотографіями, відеоматеріалами, магазинними чеками, іншими документами, які достовірно підтверджують ці обставини.

Головним юридично інструментом охорони прав на майно є забезпечувальні заходи, що вживаються судом. Відповідно до письмової заяви позивачки, суд може вжити заходів, які не дозволяють відповідачеві вивести майно з-під розділу.

Насамперед, на майно може бути накладений арешт, про що буде повідомлено до реєструючих органів. Це особливо важливо, якщо йдеться про нерухомість. У необхідних випадках відповідачеві буде заборонено розпоряджатися подружнім майном, будь-яким чином відчужувати чи вчиняти щодо нього інші дії, на які буде накладено судову заборону.

Складаючи позовну заяву, слід пам’ятати, що це письмовий документ, що тягне за собою серйозні юридичні наслідки. Не можна діяти гаряче! Найкращим рішенням стане звернення до послуг адвоката, який має необхідні знання в цій правовій галузі, який має в своєму розпорядженні напрацьовану судову практику.

Відвідувачів: 5 796
Запитайте зараз
Все про розлучення
UK