Як грамотно скласти позовну заяву
Актуальність проблеми полягає у тому факті, що не кожна жінка, яка ініціює розлучення, спочатку заручається юридичною допомогою та необхідними знаннями. І даремно! Не варто піддаватися емоціям, ризикувати власними інтересами, сподіваючись на чоловіче благородство. В результаті можна опинитися і без чоловіка, і без майна.
Відомий письменник А. Хейлі дуже тонко помітив, що ” саме погане в подружжю виявляє шлюб, що розпадається” .
Коли збереження подружніх стосунків стало неможливими, неважливо з якої причини, похід до РАГСу та/або до органу правосуддя стає неминучим.
Наївно вважаючи, що суд завжди буде найгуманнішим і незмінно справедливим, жінка ще не здогадується, що може йти за необдуманою правовою поведінкою. Щоб не напоротися на підводне каміння, а іноді й величезні рифи, приховані в океані норм і правил чинного законодавства, слід врахувати корисні поради та рекомендації.
Позовна заява – що писати
Якщо в період спільного життя подружжю пощастило нажити майно та дітей, які ще не встигли досягти віку повноліття, розірванням шлюбу та всіма супутніми питаннями займатимуться судові органи.
У заяві слід зазначити правильне найменування суду та його адресу, своє прізвище, повне ім’я та по батькові, контактні телефони. Далі, навести аналогічні відомості про чоловіка. Заявниця називається позивачкою, чоловік – відповідачем.
Під словом «заява», розташованому в центрі тексту, потрібно лаконічно викласти суть проблеми, що виникла, і своє прохання, не забуваючи послатися на наявність дітей, дату їх народження, спільному з дітьми проживання. Надалі, коли позов буде передано до суду, багато обставин неодноразово коригуватимуться і уточнюватимуть. У початковому тексті мають бути викладені лише юридично значущі обставини.
Нажите в шлюбі майно, у тому числі рухоме та нерухоме, слід перерахувати в заяві в списку, оцінивши кожну річ на свій розсуд. Якщо відповідач не погодиться з цінами, це буде його турбота та проблема. Йому доведеться розщедритися на товарознавчу експертизу.
Істотне та важливе значення має сума державного мита, розмір якого залежатиме від ціни позову. Розрахунок провадиться від 1/2 вартості всього майна, перерахованого в заяві. Іноді для жінки, котра залишилася без грошей, але з дітьми на руках, цим фактором перекривається доступ до правосуддя. Однак не варто зневірятися! З урахуванням конкретних обставин, суддя має право розстрочити чи відстрочити сплату держмита. Щоб скористатися таким правом, краще додати до позову окрему заяву з проханням звільнити від зазначених витрат.
Не варто у заяві розписувати всі перипетії своїх стосунків із чоловіком. Потрібно берегти час та нерви судді, пам’ятати, що він теж людина, перед якою проходять сотні та тисячі аналогічних ситуацій. Крім того, багатослівність може мати найшкідливіші наслідки. Не знаючи юридичних тонкощів, заявники часто розміщують у тексті інформацію, що містить правові аспекти. Таким «подарунком» неодмінно скористається противник та її адвокат.
Грамотно складена та коректно запущена в роботу позовна заява – це той фундамент, на якому відстоюватимуться ваші інтереси.